Baywatch

Základní informace

Výrobce:Sega
Rok výroby:1995
Vyrobeno kusů:není známo
Hodnocení:7,9/10
Kultovní téma z 90.let ve výtečném provedení s gigantickým displejem a propracovanými animacemi.

Jak hrát

Flipper Baywatch od Segy je velmi oblíbený stroj, který je nyní na druhém místě v žebříčku Segy. Hned na první pohled Vás jistě zaujme klasická záchranářská věž, kterou již jistě znáte ze stejnojmenného televizního seriálu. Dalšími zajímavostmi jsou „větší“ displej, který umocňuje všechny animace, turbo bumpery a skvěle zpracovaný playfield, na kterém najdete kromě skvělého designu i velké množství ramp a čtyři flippery, z nichž jeden je ve tvaru žraločí ploutve. Baywatch nabízí hru pro 6 hráčů. Další možností je i teamová hra, kdy hraje první a třetí hráč, proti druhému a čtvrtému. Zde je pár tipů ke hře:

Hned na začátku hry si můžete vybrat jeden z následujících skill shotů. Po zásahu třech skill shotů získáte bonus 50M.
  • zasáhni S P F ve vrchní části nad bumpery
  • zasáhni žraločí jamku
  • zasáhni pravou rampu levým vrchním flipperem

Herní systém se skládá z tzv. vertikálních a horizontálních módů. Vertikální módy spustíte čtyřmi zásahy do jednoho z pěti cílů (levá rampa, středová rampa, vertikální kicker, pravá rampa a spinner). Aktuální počet zásahů poznáte vždy dle počtu rozsvícených světel u každého z cílů. První horizontální mód se spustí po jednom zásahu do všech pěti cílů (levá rampa, středová rampa, vertikální kicker, pravá rampa a spinner). Po třech zasaženích každého z pěti cílů, spustíte druhý horizontální mód. Po rozsvícení všech třech světel u každého z pěti cílů, rozsvítíte finální mód „Earth Quake“ ve vertikálním kickeru. Finální mód je klíčový pro nahrání vysokého score, protože po zásahu každého z pěti cílů získáte znovu odměnu, kterou jste již dostali za dokončení předchozích módů. „Earth Quake“ lze taktéž spustit po získání páté odměny za dokončení S - H - A - R - K v levé spodní části.

Další důležitou funkcí je multiball. Pro rozsvícení locku je nutné zasáhnout všechny tři targety, které se nachází mezi dvěma pravými rampami. Lockování pak probíhá v záchranářské věži. Po zalockování třetího ballu spustíte 5 ball multiball. Rozsvítí se pak jackpoty ve všech pěti cílech, které již znáte z vertikálních a horizontálních módů. Základní výše jackpotu je 15M + 5M x počet ballů ve hře + 10M x počet zasažených jackpotů + 1M x počet zasažených targetů (až do výše 20M). Po zasažení dráhy se spinnerem v pravé spodní části dojde k zablokování ballu na deset vteřin. Po tuto dobu jsou všechny jackpoty zdvojnásobeny. V případě, že Vám propadnou všechny bally bez zasažení jediného jackpotu, můžete multiball restartovat zásahem levé rampy. Po restartování však máte pouze 2 ball multiball.

Jako vždy jsme uvedli jen základní rady. Vše ostatní je jen na Vás.