Flintstones

Základní informace

Výrobce:Williams
Rok výroby:1994
Vyrobeno kusů:4 779
Hodnocení (IPDB.org 3/17):7,8/10
Propracovaný arkádový pinball z poslední vlny devadesátkových Williamsů s populárním tématem stejnojmenného filmu.

Jak hrát

O pinballu The Flintstones

Flipper The Flintstones je klasický devadesátkový arkádový pinball od amerického Williamsu. Tohoto stroje se vyrobilo pouze 4779 ks a jde tak o vcelku raritní kus, který je ale díky lokální popularitě v ČR poměrně dost zastoupen. Návrh flipperu vymyslel John Trudeau, o design se postaral Kevin O’Connor - prověřená dvojka, která stojí například za pinbally jako Creature from the Black Lagoon nebo Congo. Prvotřídní soudtrack a zvuky složil Dave Zabriskie. 

Pravidla flipperu The Flintstones

I když se tento pinball může zdát jako jednoduchá arkáda, opak je pravdou. Na tomto stroji si můžete zahrát mnoho zábavných a graficky velmi povedených her a navíc 3 multibally. Cílem tohoto pinballu je splnění 4 základních misí (Fred’s choice, Bedrock Water Buffalo’s, Eat at Joe’s a Dino Frenzy) a následné spuštění Mystery mode. 

Pro spuštění jedné z her splň 1-2-3 kombo na pravé nebo levé rampě (na které svítí číslo). 

Fred’s Choice

Hra trvá 20 vteřin. Trefujte levý orbit (20 mil.), prostřední dráhu (10 mil.) nebo pravý orbit (15 mil.). Po každém průjezdu se hodnota dráhy zvýší o 3 mil. 

Eat at Joes

Tento mód je ve zcela totožném designu jako Move Your Car z Creature from the Black Lagoon. Jacpot začíná na 15 mil, trefujte prostřední dráhu. Po třetím průjezdu je hra dokončena. 

Bedrock Water Buffalo's

Tato vtipná hra trvá 25 vteřin. Na displeji hraje kapela a vaším cílem je trefovat BED a následně ROCK, čímž kapelu vyženete z jeviště. 

Dino Frenzy

Tato hra je taktéž 2 balonovým multiballem. Při této hře miřte na Dino/Frenzy terče. Hodnota terče začíná na 10 mil. Tuto hodnotu lze průběžně zvedat trefováním terče Dino/Frenzy během hry. 

Finální módem tohoto flipperu je Mystery Mode.

Po spuštění máte 20 vteřin na trefení terčů BED a ROCK. Tím získáte odměnu 100 mil. Každý terč navíc sám o sobě udělí odměnu 5 mil. Hra končí po 20 vteřinách nebo vybráním jackpotu. 

Pinball obsahuje další menší vnořené hry:

Bronto Crane

Bronto Crane můžete spustit trefením levého orbitu (dráhy, kterou trefíte pravou horní páčkou). Po prvním průjezdu se rozvítí Brono Crane a druhým průjezdem hru spustíte. Hra je vlastně obdoba Mystery u jiných flipperů - tzn. že okamžitě získáte jednu z následujících odměn:

- spustí Bedrock Derby

- 1,2,3 hodnoty se zvednou - 4, 8 a 12 mil.

- získáte Extra Ball

- sesbírá celé slovo Concrete a rozsvítí multiball

- získáte Bowling Power-Up, které vám získá automatický Strike na dalším Go Bowling.

- rozsvítí 2x Playfield. Pokud následně trefíte blikající levou dráhu (vracecí ), získáte na 20 vteřin dvojnásobnou odměnu na celém playfieldu.

- udělí Multiplyer maxed - 10x bonus

- získáte Big Points - 20 mil.

Time Machine

Terč Time Machine spustí jednu ze tří her:

- Time Machine - trefte Machine pravým nebo levým orbitem a nabijte jackpot, který začíná na 10 mil. Po 20 vteřinách získáte vybojovaný jackpot.

- Job Change - rozvítí Job Change v pravémn orbitu, za jehož trefení získáte 25 mil.

- Help - další podobnost s pinballem Creature from the Black Lagoon. Tento mód rozsvítí tři dráhy - levý orbit, prostřední dráhu a pravý orbit. Hledejte děti, za každou dráhu získáte 5 milionů, za nalezení 15 mil. Jakmile děti najdete, trefte pravou rampu pro vysvobození.

Bowling

Jedna ze dvou drah je stále označena Go Bowling. Po jejím trefení vám bude nabito na pravý flipper pro trefení striku nebo sparu (tři terče nalevo od prostřední dráhy). Prostřední terč odpovídá striku, boční sparu. Strike je odměněn 5 mil., za spare získáte 3 mil. Každá hra se počítá, pokud dohrajete deset her, budete zapsání ve speciální tabulce.

Multibally jsou základem každého flipperu. V The Flinstones si můžete zahrát rovnou tři.

CONCRETE multiball

Sesbírejte CONCRETE shazováním terčů BED a ROCK, sesbíráním DIG a nebo ho složte odměnou v Brono Crane. Po složení slova trefte blikající machine, tím spustíte 3 balonový multiball.

Jackpot začíná na 40 mil. a můžete ho snadno navyšovat trefováním Machine. Jackpot seberete opět podobně jako v Creature a to prostřední dráhou. Následný Super Jackpot lze vybrat v levé dráze (vracecí).

Dino’s Frenzy multiball

Viz pravidla výše.

Bowl-o-Rama multiball

Pokud při Go Bowling trefíte 3x po sobě strike, spustíte Bowl-o-Rama multiball. 2 balonový multiball, který zvedá hodnotu Strike a Spare - Super Strike je za 20 mil., Super Spare je za 10 mil.

Easter eggy

V každém flipperu nechávají autoři kousek sebe - svá jména, hlášky, fórky a nebo i schované hry. Pinball The Flintstones sám o sobě bohužel neobsahuje žádné herní Easter Eggy. V několik místech lze ale zahlédnout v animaci slovo DOHO, které je zkratkou jména Doris Ho, což je manželka tvůrce animací (Dot matrixu) flipperu Steva Slomianyho.

DOHO můžete zahlédnout v následujících místech:

- v animaci po sesbírání CONCRETE

- v Match animaci

- Při Water Buffalo modu