O nás

Od občasných hráčů k flipperovým nadšencům

Jsme tři nadšenci, kteří se již mnoho let baví hraním flipperů (pinballů). Po pochopení základních principů nás flippery uchvátily svou rozmanitostí natolik, že jsme se rozhodli zakoupit dva kusy do domácího prostředí. V roce 2014 jsme založili mapu míst v České Republice, kde je možné automaty dohledat a prostřednictvím našeho Facebooku si navzájem pomáháme i s ostatními příznivci k objevení nových strojů.

Každý automat obsahuje tisíce součástek, což znamená, že nedílnou součástí hraní je i pravidelná údržba, takže je nutné o naše mazlíčky neustále pečovat a kupovat jim nové díly. Tato skutečnost je bohužel základním "kamenem úrazu" v provozování flipperů na našem území. Velmi často se nám stává, že narážíme na poškozené nebo špatně nastavené stroje, což bohužel hází negativní obraz na celou kulturu flipperů v České Republice. Je samozřejmé, že nikoho nebaví automaty, které není možné hrát na 100%. Samozřejmě víme, že u flipperů je naprosto běžné, že se čas od času poškodí. Důležité je však řešení dané situace. Pokavaď vím, že můj automat nefunguje správně, určite ho nenechám zapnutý jen kvůli tomu, abych dostal peníze od člověka, kterého tím během pár minut nazlobím nebo ho v tomto stavu nenechám dva měsíce (ano skutečně se nám již stalo, že automat měl po více jak dvou měsících stejnou závadu, i když jsme ji vždy nahlásili).

Jelikož se naše sbírka neustále rozšiřuje, rozhodli jsme se začít postupně umísťovat naše stroje na různá místa po Praze. Po pár nepovedených umístěních se nám podařilo v červnu 2016 domluvit spolupráci s chlapci z podniku Joystick, kde aktuálně najdete všechny naše již opravené stroje. Jedná se o místo, kde narazíte kromě našich flipperů i na arkádové automaty, skvělé pivo a to vše v příjemném nekuřáckém prostředí v centru Prahy.

Díky neustále roztoucí poptávce po flipperech jsme začali v roce 2016 provádět servis, nákup strojů na zakázku a jejich kompletní renovace včetně prodeje náhradních dílů. Více informací včetně fotek naší práce najdete v Našich službách.

Flippery jsou naším koníčkem, takže nám v první řadě jde o kvalitní hraní, které se Vám budeme snažit dopřát prostřednictvím našich automatů. Ke kvalitnímu hraní však nestačí jen funkční a dobře nastavený flipper a Váš skill, ale je i potřeba znát pravidla a vědět, kterým způsobem se dobře nahrává vysoké score. Z tohoto důvodu Vám ke každému našemu automatu vytvoříme pár tipů, které Vám poradí jak na to. Tyto tipy včetně informací ohledně daného automatu najdete v databázi Našich flipperů. V případě objevení závady na našem stroji nás prosím neváhejte kontaktovat na našem emailu. Každé takové informace si ceníme a odměnou pro Vás bude opravený stroj.

Váš Team Flippery.cz