Mary Shelley`s Frankenstein

Základní informace

Výrobce:Sega
Rok výroby:1995
Vyrobeno kusů:3 000
Hodnocení:7,9/10
Skvělý pinball od Segy, která v této době vynikala gigantickými displeji s krásnými animacemi.

Jak hrát

Jako další stroj si Vám dovolujeme představit Mary Shelley´s Frankenstein od společnosti Sega. Flipper byl vyroben v roce 1995 v množství 3.000 kusů. Aktuálně se jedná o třetí nejoblíbenější stroj od Segy. Hned na první pohled si jistě všimnete postavy Frankensteina, který má připravené obě ruce pro vhazování balónů. Další zajímavostí jsou čtyři turbo bumpery, které se postarají o silné odrážení Vašich balónů, možnost volby hudebního doprovodu, který skvěle dokresluje atmosféru celé hry a třetí flipper ve vrchní části. MSF nabízí kromě tří multiballů i spoustu kombinací, což znamená, že díky navazování různých průjezdů můžete získat jistá zvýhodnění. O možné kombinaci se vždy dozvíte rozsvícením světla u navazujícího cíle.

Hned na začátku hry dostanete na výběr ze dvou hudebních doprovodů. Poté je zde klasický skill shot, který se aktivuje použitím páky v pravé části kabinetu nebo stisknutím obou tlačítek flipperů. Zde jsou detaily klíčových funkcí stroje:

GENEVA
Vyhláskujte postupně všechna písmena „Geneva“ pro aktivaci multiballu. Geneva se rozsvítí po průjezdu pravého vrchního orbitu (dráhy) nebo jako combo při průjezdu pravé „inlane“ (místo vedle pravého slingshotu).

MULTIBALL
Zasáhněte čtyřikrát rampu v pravé vrchní části a rozsviťte lock v „North Pole“, zalockujte a spusťte 2 ball multiball. V tento moment je hodně důležité znovu zalockovat oba balóny v „North Pole“. Po prvním locku se spouští odečítání, které dle Vaší rychlosti ovlivní, kolik balónů dostanete v následujícím multiballu. Může to být 3 - 6 kusů, kterými se snažíte zasáhnout oba jackpoty.

FRANKENSTEIN
 • Frankenstein Millions (zasáhněte během 30 vteřin prvních šest písmen po 5M, další tří po 8M a zbylá po 10M)
 • Stoning (zasáhněte co nejvíce cílů během 30 vteřin a získávejte od 250K za cíl)
 • Creature Feature (zasáhněte rampu a získávejte miliony, vyhláskujte sedmi zásahy v časovém limitu CREATURE a získejte bonus)
 • Lynch Justine (zasáhněte třikrát levý orbit (dráhu) pro získání ocenění „Hurry-Up“)
 • North Pole (zasáhněte co nejrychleji North Pole pro získání klesající hodnoty)
 • Voltage (zasáhněte jackpot, než voltmetr ukáže nízké napětí, po zásahu se rozsvítí další jackpot, který je možné zasáhnout, než voltmetr ukáže přetížení, v této misi jsou čtyři jackpoty)
 • Graveyard (sesbírejte dvě ruce, dvě nohy, tělo a mozek pro získání bonusu)

ICE CAVE
Po zásahu rozsvícené Ice Cave schované v levé vrchní části losujete jednu z dvanácti náhodných odměn (5M, 10M, 20M, bumpery na maximální hodnotu, spinner na maximální hodnotu, nalezení dalšího písmene v „Geneva“, dvojitý bonus v pravé „outlane“, nalezení tří písmen z Frankenstein, start jedné z osmi misí, zapne „Super Kickback“, rozsvícení Extra ball v North Pole, rozsvícení Special v levé outlane), při zhasnutém Alive (záchrana v levé „outlane“) ho znovu aktivuje.

SARCOPHAGUS
Nachází se ve vrchní části naproti flipperu a rozsvítí jedno písmeno ve slově Frankenstein.

NORTH POLE
Nachází se ve středu vrchní části a rozsvítí jedno písmeno ve slově Frankenstein, zde se získává Extra ball.

Naší strategií je získávání multiballů a maximální využívání kombinací.

Flipper je nastaven dle továrního nastavení. Přidali jsme akorát jeden balón na celkový počet čtyři a přidali odměnu jeden kredit po dosažení čtvrtého high score. Zde jsou rozepsány odměny za high score:
 • 1. místo - 3 kredity
 • 2. místo - 2 kredity
 • 3. místo - 1 kredit
 • 4. místo - 1 kredit

Jako vždy jsme uvedli jen základní rady. Vše ostatní je jen a jen na Vás.