Popeye Saves the Earth

Základní informace

Výrobce:Bally
Rok výroby:1994
Vyrobeno kusů:4 217
Hodnocení:7,2/10
Popeye Saves the Earth je velice zajímavý a zábavný flipper s rozsáhlým herním plánem. I když se řadí do flipperů arkádového typu, jedná se o velmi složitý stroj. Hlavním lákadlem je výstah ústící na druhý playefield.

Jak hrát

Jako druhý flipper si Vám dovolujeme představit Popeye Saves The Earth od společnosti Bally, která spadá pod již známý Williams. Flipper je z roku 1994 a vyrobilo se jich 4217 kusů. Již podle názvu a designu je jasné, že se jedná o známého Pepka námořníka, který se snaží zachránit svět na své arše. Tento flipper je hodně zábavný už kvůli čtyřem multiballům, „jednoduchým“ získáváním extraballů (které je opravdu hodně motivující), vrchnímu playfieldu, ale i skvělým animacím. Ve flipperovém světě se však nemůže chlubit vysokým hodnocením, které se pohybuje okolo 6,7 / 10, čemuž absolutně nerozumíme, protože s Pepkem jsme strávili několik desítek hodin perfektní zábavy. Domníváme se však, že se může jednat o reakci na příběh, který nemusí být pro každého zajímavý nebo celkovou obtížnost, protože dostat se do finálního módu je opravdu hodně složité. Avšak obtížnost je dalším faktorem, který přidává na tzv. „lastability“ - máte touhu hrát znovu, protože ho chcete překonat.

Hned jako první Vás jistě zaujme krásně zpracovaný barevný kabinet a playfield, který má i druhou vrchní část s vlastním párem flipperů. Dalším zajímavým prvkem je „kolotoč“ v pravé části automatu, kde si vybíráte odměnu pomocí vystřeleného balónu na začátku hry. Máte na výběr z následujících možností:
 • Lite Lock - rozsvítí lock v Blutově hlavě
 • 10 MIL - dostanete 10 milionů bodů
 • 2 MIL - dostanete 2 miliony bodů
 • 100 K - dostanete 100.000 bodů
 • Spot Animal - spatříte jedno z pěti zvířat
 • Spot Item - spatříte jeden ze čtyř předmětů
 • Spinach Can - získáte plechovku špenátu
 • OYL - získáte jedno ze tří písmen OYL

Ve hře můžete získat následující multibally:
 • Bluto (3 ball) - po zasažení obou „JABů“ můžete lockovat v Blutově hlavě (sbírejte pak jackpoty v levé rampě)
 • Item (4 ball) - po zasažení „SEA“ a „HAG“ můžete lockovat v levé rampě (sbírejte pak všechny čtyři předměty)
 • Fight Bluto (5 ball) - rozsviťte tři písmena OYL, spusťte jednu ze čtyř misí a všechny dokončete
 • Rescue Olive (6 ball finální mód) - splňte vše výše +
  • zachraňte všechna zvířata jejím rozsvícením a následovným potvrzením projetím levým nebo pravým loopem (rozsvítí se Vám pak levá rampa, kterou je nutné trefit)
  • zachraňte SWEE´PEA projetím bludiště ve vrchní části playfieldu, kam se dostanete výtahem v pravé části

Jako u všech flipperů je vhodné zvolit správnou strategii. Naše strategie je následující:

Na začátku volíme „Spot Item“. Pravým flipperem střílíme na levou rampu, kde se po šesti průjezdech rozsvítí extra ball v levé spodní části (outlane). Levým flipperem se vždy snažíme zasáhnout výtah, když svítí. Toto je velice klíčové, protože pak máte 3 vteřiny na výběr odměny, kde jedna z nich může být extra ball, který se Vám pak rozsvítí na pravé straně ve vrchní části. V případě, že již máte extra ball z levé rampy a nesvítí Vám výtah, je vhodné lockovat v Blutově hlavě, spouštět multibally a z nich sbírat jackpoty a předměty, dokončovat mise a zachraňovat zvířata, což Vám hodně napomůže k získání 40 mil. na replay, který Vám dá extra ball. Tento flipper má samozřejmě daleko více možností hraní, ale jako vždy je necháme na Vašem prozkoumání.