Star Trek:The Next Generation

Základní informace

Výrobce:Williams
Rok výroby:1993
Vyrobeno kusů:11 728
Hodnocení:8,3/10
Flipper Star Trek The Next Generation patří mezi 10 nejoblíbenější flipperů na světě. Má velmi rozsáhlý herní plán, který je postaven na oblíbeném motivu známého seriálu. Největším lákadlem jsou dva kanóny.

Jak hrát

Hned na první pohled Vás jistě zaujme krásně zpracovaný playfield a dva kanóny, které hře dodávají nový rozměr. Dalším důležitým parametrem je i množství multiballů, které je možné nahrát. Jsou zde hned čtyři a hrají se se dvěma až šesti balóny. Nedílnou součásti STTNG je i video mód, kde ovládáte malou raketu na displeji automatu. Rozmanitost automatu bohužel způsobuje častou poruchovost, což bývá hlavním důvodem, proč STTNG jen tak nikde neuvidíte. Nutná údržba totiž často bývá pro provozovatele málo rentabilní. I přes to jsme se však rozhodli, Vám umnožnit si STTNG zahrát, protože si myslíme, že by měl působit radost i mimo náš domov.

Pro dosažení vysokého score je vhodné zvolit správnou herní strategii. Již na začátku máte několik možností:

Start Mission - spuštění jedné ze sedmi misí (je nutné spustit všech sedm misí pro aktivaci finálního módu Final Frontier)
Skill Shot - losování z několika odměn (je zde i extra ball)
Launch Probe - vypuštění sondy (taktéž se losuje odměna a taktéž je zde i extra ball)
Light Lock - zamknutí balónu (hodí se ke spuštění Borg multiballu)
Warp Factor 4 - dostane Vás do čtvrtého levelu Warp Factoru, který se nachází v levé dráze (po dosažení levelu 8 dostáváte extra ball)

Základní strategií bývá volba Light Lock a poté se ihned snažit spustit misi pomocí otvoru ve střední části automatu. Docílíte tak jednoho ze tří nutných locků pro spuštění Borg multiballu. Cílem hry je posbírat maximální množství artefaktů, dohrát všechny mise a spustit tak finální mód Final Frontier, kde je možné nahrát velmi vysoké score. Za předpokladu, že nezamknete žádný balón samostatně bez použití Light Lock na začátku kola, se dostanete u třetího balónu k možnosti Holodeck. Jedná se o video mód, kde je žádoucí posbírat všechny krystaly a celou cestu podzemím zakončit sebráním artefaktu. Artefakty je i možné sbírat dohráváním misí. Jsou hodně důležité, protože po dosažení finálního módu dostáváte za každý 100 milionů. Pokavaď nasbíráte všechny čtyři, dostáváte další odměnu a to jednu miliardu. Při sebrání všech artefaktů dvakrát, je finální odměna dvě miliardy, což je klíčový základ pro nahrání vysokého score. Další důležitou součástí je získávání extra ballů. Zde jsou základní možnosti:
  • dohráním mise Battle Simulation
  • dosažením multipliers 10x
  • po patnáctém průjezdu rampy Beta Quadrant
  • uvnitř módu Holodeck
  • dosažením levelu 8 ve Warp Factoru
  • jedna z odměn u skill shotu
  • jedna z odměn u launch probe

Nedílnou součástí většiny flipperů je i hodnota pro Replay, který je nastavený u STTNG na 450 milionů. Po dosažení tohoto score získáváte automaticky kredit, který můžete použít na další hru popř. pro dokoupení dalšího balónu. Kredit můžete získat i pomocí funkce Match (losování), které probíha vždy na konci hry.

STTNG má samozřejmě daleko víc možností hraní, ale to již necháme na Vás a Vaší fantazii.